okno dachowe

Odpowiedz

:
Aby zapobiec automatycznym rejestracjom, wymagamy, żebyś wpisał oba podane słowa do pola tekstowego umieszczonego pod nimi.
Uśmieszki
:D :) :wink: :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: okno dachowe

okno dachowe

Post przez republika » N sie 12, 2018 13:53

okno dachowe

Na moich oknach dachowych pojawia się wilgoć. Jest jej szczególnie dużo, kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej 0 st.C. Mieszkanie znajduje się na poddaszu, jest nowe, mieszkamy w nim od roku. Okna PCV cały czas są rozszczelnione, a w pokoju dziecka jest nawiewnik higrosterowalny.

Wilgoć w powietrzu to zjawisko naturalne. Źródeł wilgoci jest wiele. Dostaje się do pomieszczenia wraz z powietrzem zewnętrznym, generowana jest podczas codziennych czynności wykonywanych przez domowników. Dla przykładu - rodzina trzyosobowa produkuje tylko za sprawą oddychania i pocenia się około 4-5 litrów wody na dobę.

Jeśli mamy sprawnie działającą wentylację, to nic złego się nie dzieje. Problem zaczyna się jednak, gdy wentylacja nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej wymiany powietrza. Dodatkowo w tym konkretnym przypadku mamy najprawdopodobniej do czynienia z wilgocią technologiczną. Jest to proces intensywnego odparowywania wody zgromadzonej w materiałach użytych w procesie budowy - tynki, wylewki, farby, kleje.

W przypadku gdy wilgotność względna w pomieszczeniu przekracza 60% - przy różnicy temperatur pomiędzy środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym równej 20 stopni występuje zjawisko kondensacji pary wodnej. Aby ograniczyć to zjawisko na oknach dachowych należy przestrzegać kilku ważnych reguł.

Ważny jest sposób wykończenia wnęki okiennej - szpaleta dolna prostopadła do podłogi, szpaleta górna równoległa do podłogi. Pod oknem powinien być umieszczony grzejnik lub inne źródło ciepła, które wymusi odpowiednią cyrkulację powietrza.
Warto również sprawdzić kanały wentylacyjne w pomieszczeniach. Wentylacja może nie działać prawidłowo jeżeli kanały wentylacyjne będą niedrożne lub zbyt krótkie, co powoduje niedostateczną siłę ciągu.

Góra

cron